Maksimum güç için Pv panel temizlik hizmetleri.
PV SOLAR PANEL CLEANING
Duyurular


 

GÜNEŞ PANELİ TEMİZLİĞİ

 

 

HEDEFİMİZ ENERJİ VERİMLİLİĞİNİZİ ARTIRMAK

 

Güneş panellerinde  dönüşüm verimliliği panel yapısına göre değişse de maksimum %20 civarındadır. Bu verimlilik oranı zamanla panelin üzerinde toz, kir, polen, kuş dışkısı ve çeşitli partiküllerin birikmesiyle azalır. Kirli ve tozlu bir ortamda kurulan güneş panellerinde bu gibi sebeplerden ötürü güç yeteneğini %30 a kadar azaltabilir.

 

Ticari deterjanlar ve çeşitli kimyasal temizleyicilerle panelleri temizlemek zaman alıcı, pahalı, çevre için tehlikeli hatta panellerin yapısına önemli ölçüde zararlar verebilir.

İdeal güneş panelleri maksimum verimlilik için düzenli aralıklarla saf su ile yıkanarak temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır, bu özellikle geniş güneş tarlaları için oldukça zordur. Fotovoltaik sistemlerde amaç verimliliği maksimum tutup, bakımın ve maliyetin en aza indirilmesidir.

 

Bildiğimiz şebeke suyuna bağlanan deiyonize sistemi ile sudaki kireç ve diğer mineral birleşen birikintilerinin tamamen yok olması sayesinde oldukça yüksek bir temizleme gücü ile saf su üretilmektedir.

 

Filtrelerden geçerek % 100 oranda saf su olarak çıkan şebeke suyu kirlere hücum eder (su ne kadar saf olursa, kirlere hücum etme konusunda o kadar saldırgan olmaktadır). Üretilen deiyonize su, oldukça etkili bir temizlik maddesidir. Fırçanın hareket eylemi

ile birleştirilmiş De-iyonize su, yüzey ile temas ettiğinde kolay bir şekilde çıkan ve

daha sonra durulanabilen kir partiküllerini söküp atmaktadır.

 

Solar panellerin saf su ile yıkanarak temizlenmesi hakkında yeterli tecrübe ve gerekli mobil ekipmana sahip ON TİCARET ülkemizde henüz yeni olan güneş paneli temizliğinde büyük bir destek ve yardımcınızdır. 
ON TİCARET
2019 © | Tüm Hakları Saklıdır
Adres: Öveçler 1324.Cad. No:43 Çankaya - ANKARA
Telefon: 03124736403 Faks: 0505 628 0967 E-Posta: info@onticaret.com.tr
Sitenin tasarımı ve yazılımı İRP tarafından yapılmıştır.