Maksimum güç için Pv panel temizlik hizmetleri.
PV SOLAR PANEL CLEANING
Duyurular


 

YEŞİL TEMİZLİK NEDİR?

 

YEŞİL TEMİZLİK NEDİR NASIL YAPILIR ?

 

Yeşil temizlik doğayı ve insanı korumak amacıyla tasarlanmış, çevre dostu içeriği olan ürünlere www.etsturkiye.com veya bu ürünlerle gerçekleştirilen temizliğe denir.

 

Yeşil temizlik yöntemleri ve yeşil temizlik ürünlerinde, solunum ve deri hastalıklarına yol açan, uçucu organik bileşiklerden oluşan zehirli kimyasallar veya kimyasal tepkime özelliği taşıyan maddeler kullanılmaz. Bunun yerine sözgelimi cam temizliğinde, kimyasallar kullanmak yerine saf su kullanılması yeşil temizlik olarak adlandırılır.

 

Peki adı neden mavi temizlik değil de yeşil temizlik? Bu sorunun cevabını, yeşil renginin ağaçları dolayısıyla doğal yaşamı çağrıştırması şeklinde verebiliriz. Greenpeace (yeşil barış) adlı doğayı koruma amaçlı kurulan sivil toplum örgütü de aynı çağrışımdan hareketle bu ismi almıştır.

 

Yeşil ifadesi ayrıca doğa ile uyumlu ürünler için de kullanılır. Örneğin bir poşet doğada kendiliğinden çözünüyorsa bu “yeşil ürün” veya “doğa dostu ürün” olarak adlandırılır.

 

Camları % 100 saf su ile temizlemek yeşil temizlik yöntemlerinden bir tanesidir. Esasen içtiğimiz su saf bir su yani h2o değildir, saf su insan sağlığına zararlıdır. Suya asıl tadını veren içindeki diğer maddelerdir. Saf su ile temizlik yaparak hem kimyasal kullanmamış olacak hem de içerisinde başka maddeler olmadığından dolayı kalıntı olmadan saf bir  temizlik yapılacaktır.

 

 
ON TİCARET
2019 © | Tüm Hakları Saklıdır
Adres: Öveçler 1324.Cad. No:43 Çankaya - ANKARA
Telefon: 03124736403 Faks: 0505 628 0967 E-Posta: info@onticaret.com.tr
Sitenin tasarımı ve yazılımı İRP tarafından yapılmıştır.